Technologia i potrzebne narzędzia

Technologia i potrzebne narzędzia, czyli jak sprawnie budować z płyt warstwowych?

Budowanie z płyt warstwowych zyskuje sobie coraz większą popularność. To najlepszy sposób, by niewielkim kosztem, w krótkim czasie wznieść trwałą i stabilną budowlę o dużej rozpiętości. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, warto przyswoić sobie podstawowe zasady pracy z płytami warstwowymi. W ten sposób będzie przebiegała ona sprawnie i bezproblemowo.

Technologia i potrzebne narzędzia są bardzo istotne w przypadku wielu materiałów, jednak w przypadku płyt warstwowych mają szczególnie duże znaczenie. Od naszego starannego przygotowania zależy stabilność i trwałość wykonanego budynku. Wiele osób wychodzi z założenia, że płyty ścienne są na tyle łatwe w montażu, że żadne przygotowanie teoretyczne nie będzie im potrzebne, a to spory błąd.

System łączników

Technologia montażu płyt warstwowych opiera się na systemie łączników. Ustawienie ich w odpowiedni sposób względem siebie tworzy trwałe połączenie. Montując wkręty w łącznikach powinniśmy używać wkrętarki z regulowaną siłą nacisku i głębokością wkręcania. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wkręty zostały umieszczone dokładnie na takiej głębokości, jaka jest konieczna dla stworzenia stabilnego połączenia.

Docinanie

Przy docinaniu płyt możemy korzystać z większości narzędzi dostępnych na rynku. Ważne, by były one wystarczająco ostre i stabilne, tak by nie powodować uszkodzenia płyty.

Bezpieczeństwo

Montując płyty warstwowe powinniśmy przestrzegać także zaleceń dotyczących bezpieczeństwa.

Pracując na wysokości powinniśmy korzystać z pasów i zabezpieczeń.

Układając i obrabiając płyty powinniśmy znajdować się z dala od źródeł ciepła, które mogą uszkodzić wierzchnią warstwę płyty.