Montaż płyt warstwowych przebiega szybko i sprawnie i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oczywiście trzeba mieć elementarną wiedzę budowlano-konstrukcyjną oraz trochę czasu, lecz poza tym nie potrzebujemy niczego więcej. Nawet ciężki sprzęt nie będzie wykorzystywany, ponieważ płyta warstwowa jest lekkim materiałem, choć wytrzymałym w swej istocie.
Jeśli nie mamy czasu zająć się budową wiaty, pawilonu, garażu czy warsztatu samodzielnie, należy zlecić montaż ekipie, która zna się na rzeczy. Wykonawcy mają na koncie wiele obiektów przemysłowych wzniesionych w technologii lekkiej obudowy, m.in. hale produkcyjne, magazyny, centra logistyczne. Możliwości kompozytu w połączeniu z umiejętnościami załogi sprawią, że budowa potrwa znacznie krócej niż można by było się spodziewać.
Należy pamiętać, że lekka obudowa umożliwia zarówno szybko montaż, jak i demontaż elementów. Jest to pożądane zwłaszcza podczas rozbudowywania obiektów, zwiększania powierzchni użytkowej. Poza tym generuje znacznie niższe koszty w porównaniu do takiej samej operacji realizowanej metodą tradycyjną, gdzie najpierw trzeba wyburzyć ścianę czy część wzniesioną z cegły albo bloczków betonowych.
Dzięki wykorzystaniu samowiercących śrub oraz wkrętów i nitów obornickie płyty dachowe i płyty ścienne odkręca i przykręca się bardzo szybko. W połączeniu z dużymi rozmiarami prefabrykatu pozwala to znacznie skrócić czas inwestycji, które normalnie są spowalniane przez prace przygotowawcze i wykończeniowe (tynkowanie, szpachlowanie, wykonywanie elewacji). Płyty warstwowe są gotowym kompozytem, dlatego ich nie wymagają.