Obornickie płyty warstwowe i ich tradycja - kilka słów o historii producenta.

Chwilą wspomnianych nazwa powstała

Płyty warstwowe czyli inaczej nazywane płyty obornickie posiadają dość długą tradycję, co jest wyjątkowe, zważywszy na fakt, w jak wielu rozwiązaniach znajdują one zastosowanie współcześnie. Ich nazwa wzięła się od miejscowości, w której zapoczątkowano produkcję tych płyt. Pierwsze płyty zostały wyprodukowane w 1974 roku w Obornikach. To wydarzenie przyczyniło się do rozwoju produkcji lekkiej obudowy dla budynków w Polsce.

Płyty warstwowe zastąpiły niektóre

Od tamtej pory technologie tworzenia takich płyt za każdym razem były ulepszane i unowocześniane, tak aby spełniały aktualne potrzeby rynku budowlanego. Dzięki nim mogły zacząć powstawać konstrukcje stalowe, które rozwiązywały problem braku miejsca i konieczności długiego budowania obiektów. Płyty warstwowe zastąpiły niektóre materiały budowlane dzięki swoim właściwościom.

Międzyczasie ukazały płyty

W kolejnych latach swojej działalności, producent płyt obornickich wciąż się rozwijał, otwierając nowe zakłady produkcyjne i wchodząc w spółki z innymi firmami zajmującymi się tworzeniem nowoczesnych materiałów budowlanych. W międzyczasie pojawiły się też płyty dachowe, które w znacznym stopniu ułatwiły również wykonywania pokryć dachowych budynków przemysłowych.

1994 katalogu produktów pojawiła stolarka

Płyta warstwowa okazuje się nie jedynym produktem w historii producenta. W 1994 roku w katalogu produktów pojawiła się stolarka okienno - drzwiowa z profili PCV, a 1996 roku z profili aluminium. W 2006 roku firma otrzymała nagrodę w kategorii najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, co jest idealnym dowodem na to, że jest to firma nieustannie wprowadzająca innowacje.

This article was written by admin